Home » KORABI Dibër » Korabi barazon si mysafir

Korabi barazon si mysafir

Korabi, Diber Liga e Tretë e Maqedonisë 

Mirçe Açev – Korabi 1-1 (0-0)
Gol: Drilon Koleci

Arbër Kuka
Mirce Açev – 1 Prill 2009 – Sot ekipi i Korabit luajti ndeshjen e anulluar me Mirce Açev.

Në këtë ndeshje ekipi Dibran udhëtoi me disa mungesa të rëndësishme, munguan Adrian Mulladauti dhe Fuat Spahiu.

Në këtë ndeshje ekipi i Korabit u paraqit më mirë në fushe, aritën që të bëjnë shumë aksione për gol, por pa realizim.

Pjesa e parë mabroi në barazim 0-0.

Në pjesën e dytë shancat për gol shtoheshin, vlen të theksohet se Uranik Turkeshi ishte një ndër lojtarët më të dalluar në fushë. Pikerisht mbas një pasimi të mirë nga Uraiku u shënua goli i parë, golashenues ishte Drilon Koleci.

Minutat e fundit të ndeshjes, Korabi bëri një ndrim të detyruar, u lëndua Abib Klloboçishta, dhe menjëherë mbas ndrimit vendasit barazuan rezulltatin.

Ky është barazimi i dytë si mysafir për këtë sezonë.

Ndeshja e radhës luhet diten e shtunë në Diber kundër Pitu Guli.

About admin

Leave a Reply

Translate »