Home » KORABI Dibër » Korabi mbyll sezonin pranveror me barazim si mysafir

Korabi mbyll sezonin pranveror me barazim si mysafir

Korabi Diber

Liga e Tretë e Maqedonisë

Pitu Guli (Krushevë) – Korabi 0-0

Arbër Kuka
Krushevë, 15 Nëntor 2009 – Në xhiron e 16-të dhe e fundit për sezonin pranveror, Korabi ariti të dalë i pamposhtur në Krushevë kunder Pitu Gulit.

Ndeshja mbaroi me rezulltatin e bardhe 0-0, edhe pse lojtarët e Korabit e meritonin të mernin tri pikë në këtë ndeshje, ishin më të mirë në fushë, sidomos në pjesën e parë ku dominuan lojën dhe bënë shumë raste për të shënuar, për fat të keq nuk aritën të shënojnë një gol që do va sjellte fitoren në këtë ndeshje.

Gjatë sezonit pranveror Korabi ariti këto rezulltate: 16 ndeshje, 8 fitore, 1 barazim dhe 7 humbje, golavarazhi 36-21.

About admin

Leave a Reply

Translate »