Home » KORABI Dibër » Korabi vazhdon të mbush golat e kundërshtarëve

Korabi vazhdon të mbush golat e kundërshtarëve

Liga e Tretë e Maqedonisë

Korabi Diber

Korabi – Veleshta 4-2 (3-1)
Gol: Abib Klloboçishta, Fuat Spahiu (3)

Arbër Kuka
Dibër, 14 Prill 2010 – Lojtarët e Korabit vazhdojnë me rezulltate të mira, “viktim” këtë radhë ishte ekipi i Veleshtës. Këtë fitore ua bëri edhe më të lehtë Fuat Spahiu, i cili shënoi hat-trik, dhe Adrian Mulladauti i cili asistoi ne tre gola.

Vendasit e siguruan fitoren prej në pjesën e parë, aritën të shkojnë në avantazh me tre gola, golin e parë e shënoi Abib Klloboçishta dhe dy të tjerë Fuat Spahiu, ndërsa mysafirët ngushtuan rezulltatin 3-1 në fund të pjesës të parë.

Në pjsën e dytë, të dy ekipet shënuan edhe nga një gol. Të parët shënuan mysafirët, por fitoren e siguroi përsëri Fuat Spahiu, i cili shënoi golin e katërt në këtë ndeshje, dhe të tretin personal.

Macedonian_Football_Federation

Tabela

# Ekipa Loje Fit Baraz Humb Pike
1 Karaorman 22 19 1 2 58
2 Ohri  21 17 2 2 53
3 Pitu Guli 22 12 4 6 40
4 Vardino 20 13 0 7 39
5 Prespa 20 12 2 6 38
6 KORABI 21 11 2 8 35
7 Mirce Acev 22 10 4 8 34
8 Dobrushevo 21 9 3 9 30
9 Veleshta – 3 21 10 1 10 28
10 Falanga 21 8 1 12 25
11 Podmocani 21 6 5 10 23
12 Flamurtari 22 7 2 13 23
13 Rabotnik – 3  22 7 4 11 22
14 Heraklea 16 6 2 8 20
15 Kravari 21 4 4 13 16
16 Mlladost – 3 22 5 2 15 14
17 Porece 21 1 3 17 6

About admin

Leave a Reply

Translate »