Home » KORABI Dibër » Tre pikë tjera për Korabin

Tre pikë tjera për Korabin

Liga e Tretë e Maqedonisë

Korabi Diber

KORABI – Dobrushevo 2-1 (1-0)
Gol: Musa Samarxhiu, Drilon Koleci

Arbër Kuka
Dibër, 25 Gusht 2010 – Ashtu siç priteshte, Korabi ariti të fitojë në Dibër.

Musa Samarxhiu shënoi mbas një kohë të gjatë për klubin e Korabit, ishte goli i parë në këtë ndeshje, dhe goli i vetëm në pjesën e parë.

Në pjesën e dytë lojtarët Dibran aritën të kalojnë në epërsi 2-0, këtë radhë golshënues ishte Drilon Koleci. Myafirët aritën të ngushtojnë rezulltatin në 2-1 në fund të takimit.

Me këtë fitore Korabi arin në koutën e 38 pikëve, në 23 ndeshje të zhvilluara. Për momentin gjendet në vendin e 6-ë, 7 pikë më pak se vendi i tretë.

Në xhiron 26-ë, e cila do luhet diten e Mërkurë në ora 16:30, Korabi do të udhëtojë në Strugë ku do luajë kundër ekipit të Flamurtarit (Ladorishtë).

About admin

Leave a Reply

Translate »