Home » Latest News » Bufi shënon golin e parë për Maqedoninë

Bufi shënon golin e parë për Maqedoninë

image

Agron Bufi, futbollisti shqiptar i cili luan për ekipin e të rinjve të Palermos, ka shënuar golin e parë në fanellën e Maqedonisë (U-19), e cila me 4:1 ka mundur Rumaninë, në kuadër të ndeshjes miqësore. Bufi, i cili me prejardhje është nga Dibra, golin e tij e ka shënuar në minutën e 55’, ndërsa golat tjerë për Maqedoninë i shënuan, Ashkovski në dy herë dhe Mickoski. (B.K.)

About admin

Leave a Reply

Translate »