Home » KORABI Dibër » Fitorja e 11-te radhazi, fitore e merituar ne Krusheve

Fitorja e 11-te radhazi, fitore e merituar ne Krusheve

Pitu Guki (Krushevë) – KORABI 1:2
Gol: Ujkani Jani, Fuat Spahiu

Krushevë, 23 Mars 2013 – Korabi ka arritur nje fitore te rendesishme me rezultatin 1-2 ne terenin mysafir, ndaj Skuadres se Pitu Gulit, Krusheve.

Eshte fitorja e 11-te radhazi e futbollisteve te Korabit te cilet po tregojne qart ambicjet e tyre per tu rrikthyer ne ligen e dyte te Maqedonise.

Golat per skuadren e Korabit u shenuan nga Ujkan Jani si dhe Fuat Spahiu, Korabi mbas kesaj fitore ngjitet ne kuoten e 42 pikeve, vetem 2 pike larg kryesuesve te Vllazerimit Struge.

Ndeshjen e ardheshme Korabi do ta luaj ne qytetin e dibres, ku do e mirpret skuadren e Mlladostit.

Leutrim Gorenca

About admin

Leave a Reply

Translate »