Home » KORABI Dibër » Sokolat “çmendin Strugën” Korabi rrëmben kryesimin!

Sokolat “çmendin Strugën” Korabi rrëmben kryesimin!

 

Vllaznimi – KORABI 0:1
Gol: Fatjon LLeshi

Strugë, 6 Prill 2013 – Ka mjaftuar goli i Fatjon Lleshit per te vulosur suksesin e 13-te rradhazi dhe pas gjithe ketyre rezultateve pozitive Korabi tani klasohet ne vendin e pare te tabeles, dhe gjendet shume afer rikthimit ne ligen e dyte.

Nje sukses i madhe nga futbollistet e Korabit te cilet arriten fitoren me te rendesishme te kampionatit kunder oponentit kryesor te liges Vllaznimit te Struges.

Te pranishem ne Struge, ne nje numer shume te madhe ishin dhe tifogrupi i Sokolave te cilet nuk reshten se ndaluri gjate gjithe ndeshjes, duke treguar qarte qe futbollistin e 12-te, Korabi e kishte prane, por qe ne fund u shperblyen me nje fitore shume te rendesishme, fitore qe ngjall shpresat e dibraneve per te pare perseri klubin e tyre ne ligen e dyte.

Pas kësaj fitore “Korabi” kryeson tabelën me 48 pikë e ndjekuar nga “Vllaznimi” me 47 pikë, ndërsa në vendin e 3 ndodhet “Karaormani”.

Leutrim Gorenca

About admin

Leave a Reply

Translate »