Home » KORABI Dibër » Korabi mposht Mogillen!

Korabi mposht Mogillen!

 

KORABI – Mogilla 1:0
Gol: Abib Klloboçishta

Dibër, 13 Prill 2013 – Korabi ka arritur nje fitore tjeter te rendesishme, ndaj skuadres se Mogilles, para tifozeve dibran me rezultatin 1-0, golin e fitores e shenoi Abib Kllobocishta.

Eshte ndjere lodhja e futbollisteve te Korabit te cilet mbrenda pak javesh kane luajtur disa ndeshje vendimtare si ne kampionat ashtu dhe ne kupen e Maqedonis, edhe pse kane arritur disa suksese te njepasnjeshme ata nuk jane paguar apo sado pak nje shume simbolike ndaj tyre, edhe pse ne Diber ne ndeshjet e fundit hyrja ka qene me pagese per sportdashesit Dibran.

Korabi me fitoren e arritur ne Diber kryeson kampionatin me 51 pike, 3 shum se Vllaznimi i Struges.

Leutrim Gorenca

About admin

Leave a Reply

Translate »