Home » KORABI Dibër » Korabi perseri ne krye te tabeles

Korabi perseri ne krye te tabeles

Korabi – Rabotnik 3:0

Poshevo – Korabi 1-3

Korabi me dy fitoret e fundit, njeren te diellen kundra Rabotnikut ne Diber me rezultatin 3-0, dhe te marten fitore si mysafir ndaj Poshevos me rezultatin 3-1, rikthehet ne krye te tabeles me 54 pike te fituara.

Korabi ne krye te tabeles gjendet me pike te barabarte me skuadren Vllaznimit Strug, por me nje ndeshje me pak se rivalet e kampionatit, pasi skuadra e Pitu-Gulit u denua nga federata e Maqedonis me cka Korabit i merren piket e fitores me Pitu Gulin.

Kane mbetur edhe pak jave drejt perfundimit te kampionatit, nese Korabi deri ne fund do te mbaje vendin e pare, ateher do te perballet ne Balotazh per kualifikim ne ligen e dyte te Maqedonis.

Leutrim Gorenca

About admin

Leave a Reply

Translate »