KORABI New York

Korabi U11 with two wins this weekend

Korabi 04

CJSL Saturday, November 7: Defender, Devin Ardolic, often cleared the ball out of the danger zone paired off with goal keeper, Arion Nikezi, making some tough stops preserving their 6-2 win against the visitor BW Gottchee Royal. Great goals by Rayan Vukovic (1), Esmin Vukovic (1), Rinor Okse (1), Ardit Cana (1) and Ardin Cobovic (1) 6-2 Korabi WINS ENYXL, ...

Read More »

Six Staright Win for Korabi NY

_MG_0190

Ne ndeshjen e rradhes ne udhetim Korabi NY e fitoi me rezultat 2:0. Edhe pse te hendikepuar (pa gjysmen e lojatreve standard) lojtaret a Korabit NY treguan edhe nje here se nuk gjenden rastesisht ne poziten e dyte te Cosmopolitan Soccer League – Metro Division 1, me vetem nje pike me pak se vendi i pare. Siq e permenda me ...

Read More »

Korabi Eagles 04 10/24-10/25 games

Korabi U-11 10-6-12

This weekend’s game summary: Saturday, 10/24 CJSL League  Korabi vs NY Stars Premier Pulsar 5-1 Goal scorers: Esmin, Rayan, Rinor, and Moni Sunday, 10/25 State Cup Korabi vs Future Stars Futball Warriors 6-1 Goal Scorers: Esmin, Rinor (2), Rayan (3)

Read More »

FC Korabi NY confidence growing in wake of Gotham Argo victory

Korabo pic

Edhe një fitore dhe një tjetër dhe nje paraqitje te pelqyer nga Korabi NY këtë të dielë. Djemtë e trajnerit Rusti  dermuan  kundërshtarin e radhes Gotham Argo për të regjistruar fitoren e pestë të sezonit dhe te katërtin me radhë. Lojtarët Gotham Argo për një moment menduan se kjo do të jetë një lojë e lehtë për ta – por ...

Read More »

Great weekend for Korabi

KorabiLoldDig

Saturday, 10/17/18 Kickers Jr of Southeast Queens Tigers vs Korabi Eagles Final Score: 3-5 Korabi Wins!  Sunday, 10/18/15 Korabi Eagles vs Chernomorets Black Sea-Blue Final Score: 3-1 Korabi Wins! 

Read More »

The Finest Weren’t that Fine!

IMG_4950

Fundjava e kaluar ishte e rezervuar per kupen e shtetit.  Ne Flushing Queens, FC Korabi NY u ndesh me departamenting e Policise se New Yorkut (The Finest) .  Ishte nje ndeshje e lehte per lojtaret e Korabit te cilet paraqiten edhe nje perfromance te pelqyeshme duke mposhtur The Finest me rezultat 4:0.  Thene te verteten, rezultati nuk eshte reflektim i ...

Read More »

FC Korabi NY Beats The Reigning Champs

Korabo pic

Ishte e  pashmangshme; FC Korabi NY beri  lojën më të mirë të sezonit, edhe pse është ende herët per te thene ket.  Djemet e trajnerit Rusti bene  një lojë të pelqyer  për të mposhtur kampionët e vitit te  kaluar Lansdowne Bhoys me një rezultat të thell 5:0. Loja filloj në orën 12 te drekes, ne te njëjtën kohe kur  Shqipëria ...

Read More »

FC Korabi NY Vazhdon me Fitore

Korabo pic

Ne ndeshjen e rradhes kunder Irlandezeve te Mr Dennehey's FC. FC Korabi NY shijoj fitoren e radhes 3:1, ne ligen Cosmopolitane te New Yorkut. Djemt e trajnerit Rusti bene nje ndeshje te pelqyeshme dhe me shume raste. Fillimi I pjeses se pare ishte sado I equilibruar deri ne momentin kur Sedat Musovski lanson nje projektil prej afro 30 metrave per ...

Read More »

Veterans tie Cranbury

CIMG0084 (Changed)

Korabi O-40 – Cranbury  2:2 Goals: Murat Mela, Adem Klloboçishta   Old Bridge, NJ – September 27, 2015 – Korabi hosted Cranbury at Veterans Park in Old Bridge, NJ. Although the veterans played well in the first half they were unable to capitalize on many scoring opportunities. A terrible start of the second half resulted in two quick goals by ...

Read More »

Derbi Shqiptar: FC Korabi – FC Iliria 5:4

_MG_0190

Ne nje ndeshje dramatike FC Korabi prej Staten Islandit doli fitues ne duel me FC Iliria.  Derbin shqiptar ne kuader te liges cosmopoliatne te New Yorkut FC Korabi e fitoj me rrezultat 5:4. Pjesa e pare ishte nje loje e dobet me gabime te shumta ne anen e Korabit. Ne pushim te pjeses se pare, trajneri Rusti beri disa ndrrime ...

Read More »
Translate »